NISTE SAMI

Nakon potresnih svjedočanstava s facebook stranice „Nisam tražila“, od kojih su neka i s naše ADU, ali i drugih sastavnica, Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu s gnušanjem i prijezirom oštro osuđuje ove nezamislive, ali nažalost prisutne pojave u našem društvu, a posebno u akademskoj zajednici.

Ovim putem želimo pružiti iskrenu podršku svim žrtvama i glasno im reći NISTE SAMI, uz vas su vaši prijatelji, kolegice i kolege studenti i sigurni smo cijelo hrvatsko društvo.

Vjerujemo da nije lako, ali pozivamo sve kolegice i kolege koji su doživjeli bilo kakav oblik zlostavljanja i/ili nasilja ili ako znaju za takve slučajeve da ih čim prije prijave nadležnim institucijama ili upravama naših fakulteta. Također, sve navedeno možete prijaviti i nama kako bismo zajedno sve procesuirali prema nadležnima. Jamčimo vam anonimnost i svu potrebnu podršku i pomoć.

Vjerujemo da si zajedno možemo pomoći i ne dopustiti da se ovakve pojave ikada više dogode u akademskoj zajednici i hrvatskom društvu.

Još jednom želimo reći NISTE SAMI!