Tin Kolenko novi Studentski pravobranitelj Sveučilišta u Zagrebu

Na 4. sjednici Skupštine Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu izabran je novi Studentski pravobranitelj Sveučilišta u Zagrebu.

Nakon isteka jednogodišnjeg mandata dosadašnje pravobraniteljice Ane Zrna koja je Skupštini predstavila svoj rad i oko 400 slučajeva s kojima se u mandatu bavila provedeni su izbori i za novog pravobranitelja izabran je Tin Kolenko s Pravnog fakulteta.

Tin Kolenko je student četvrte godine prava, član Studentskog zbora Pravnog fakulteta i donedavno član Skupštine Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu i Odbora za statutarna pitanja SZZG-a. U svojoj kandidaturi naveo je da će nastaviti provoditi projekte koji se tiču upoznavanja studenata s njihovim studentskim pravima te raditi na osamostaljenju institucije studentskog pravobranitelja na pojedinim  fakultetima tako da na studentske probleme i pitanja odgovaraju oni koji su s njima bolje upoznati na partikularnoj razini.

Kolegi Kolenku čestitamo i želimo plodan rad i puno uspjeha u jednogodišnjem mandatu!